Polonya’da Eğitim İmkanı

Kaliteli eğitim, uygun fiyat ve kültürel buluşma için Polonya Üniversiteleri için başvuru yapmayı düşünebilirsiniz. Polonya bir Avrupa ülkesi ve son yıllarda hızla büyüyen ve gelişen ülkelerinden biri. Ülkede eğitim almak istediğinizde, Avrupa ülkesi olduğu için Schengen vizesi almanız gerekiyor. Bu yüzden de, bu vize ile eğitim hayatınız boyunca tüm Avrupa’yı gezme şansınız da bulunuyor. Kaliteli bir eğitimin yanı sıra, müthiş bir kültürel çeşitliliğin içinde yer alarak, kendinizi her yönde geliştirme şansınız bulunacak. Sadece bölüm eğitimi değil, dil eğitimi ve kültürel eğitim için de şansınız bulunacak.

Neden Yurtdışında Eğitim?

Öncelikli olarak, yurtdışı eğitimlerinde, yabancı dil eğitimi, yaşadığınız ülkede öğrenmekten çok daha iyi olacaktır. Bunun dışında, bulunulan kültürden çıkarak, farklı kültürle etkileşime geçmek, pek çok açıdan da kendiniz geliştirmenize ve geliştirmenize olanak sağlayacaktır. Yurtdışında okumayı tercih ettiğinizde Polonyada üniversite bölümleri arasında, Türkiye’de de eğitim alabileceğiniz pek çok bölüm var. Fakat, ülkemizde bu eğitimleri alabilmeniz için, sınavları geçmeniz gerekiyor. Polonya üniversitelerine başvuru yapmak istediğinizde, herhangi bir sınava gitmeniz gerekmeyecektir.

Yurtdışında Eğitim Ücreti

Üniversite eğitimi için yurtdışını tercih etmek çoğunlukla ve de genel olarak maddi imkansızlıklardan dolayı tercih edilmeyebiliyor. Fakat, yurtdışında eğitim almak istediğinizde Polonya üniversiteleri fiyatları ülkemizdeki özle ve vakıf üniversitelerinden çok daha uygun. Hatta, burda ödeyeceğiniz yıllık ücretlerle, Polonya’daki okul masrafınız ve barınma, geçinme ve de gezme ihtiyaçlarınızın neredeyse tamamını karşılayabilirsiniz. Eğitim dilinin İngilizce olması da artı bir avantaj olarak karşınıza çıkıyor. Ek olarak da lehçe ve kültürel etkileşimden diğer dilleri öğrenme imkanınız da var. Ayrıca alacağınız eğitimin de, ülkemizde YÖK tarafından geçerliliği de bulunan bir diplomaya sahip olacaksınız.